Zwiedzamy Przemyśl

5 czerwca 2019r. uczniowie klasy III i IV pod opieką wychowawców p.Lucyny Pieńczak, p.Justyny Majewskiej oraz księży ks.Bogdana Potocznego i ks. Tudeusza Szczupaka udali  się na wycieczkę do Przemyśla. Zwiedzanie rozpoczęło się  od  Archikatedry Rzymskokatolickiej wraz z podziemiami, które kryją unikalne w skali kraju krypty grobowe przemyskich biskupów. Następnie udaliśmy się do muzeum Jana Pawła II w którym to siostra – przewodnik swoimi opowieściami oczarowała dzieci. Wędrując ulicami starego miasta podziwialiśmy jego uroki. Ostatnim punktem programu były szaleństwa na torze saneczkowym. Zmęczeni ale uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy do domów.

6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy V i VI wraz z opiekunami panią Marią Żak , panią Marią Zgłobicką oraz panią Agnieszką Chruszczyk uczestniczyli w wycieczce do Przemyśla, podczas której brali udział w zajęciach edukacyjnych w Zespole Parków Krajobrazowych. Podczas zajęć uczniowie poznali walory przyrodnicze i kulturowe Parku Krajobrazowego Pogórza Dynowskiego, zabytki, charakterystyczne gatunki roślin i zwierząt. Dowiedzieli się również wieku ciekawostek na temat ptaków chronionych w Polsce.

Byliśmy również w Lecznicy dla Zwierząt ADA, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji na temat opieki nad chorymi zwierzętami zarówno domowymi jak i dziko żyjącymi. Mieliśmy okazję zobaczyć lisy, ptaki drapieżne, psy, łabędzia, bociany. Aby wspomóc lecznicę przywieźliśmy karmę dla zwierząt. Na zakończenie wycieczki świetnie bawiliśmy się na torze saneczkowym.

pobrane pobrane (2) pobrane (1) pobrane (3) pobrane (9) pobrane (5) pobrane (6) pobrane (4) pobrane (7) pobrane (8)

Możliwość komentowania została wyłączona.