Wycieczka do Markowej

W dniu 22 listopada uczniowie klasy V i VII naszej szkoły pod opieką wychowów: p. Justyny Majewskiej i p. Michała Petyni byli na wycieczce w Markowej. Najpierw zwiedzili miejscowy skansen. Uczniowie zobaczyli zabytkowe budynki oraz narzędzia i urządzenia z okresu XIX       i XX wieku. Dzięki zgromadzonym obiektom i ciekawej relacji przewodnika uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o historii regionu. Poznali realia życia wiejskiego w przeszłości, zobaczyli wiele urządzeń i przedmiotów wykorzystywanych w gospodarstwach, których nigdy wcześniej nie widzieli. Dzięki wizycie w skansenie uczniowie mogli naocznie zobaczyć proces zmian zachodzących na podkarpackiej wsi na przestrzeni ostatnich wieków.

Drugim celem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujący Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Wizyta w muzeum była wartościową lekcją historii. Przeniosła uczestników w rzeczywistość wojenną naszego regionu. W wyrazisty sposób uzmysłowiła uczniom okrucieństwo i dramat II wojny światowej., w kontekście wstrząsającej historii żydowskiej rodzin8765

3

 

47

 


1

Możliwość komentowania została wyłączona.