Wieczór pieśni patriotycznych

,,Legiony”, ,,Wojenko, wojenko”, ,, Warszawianka” oraz ,, Mury”, to tylko niektóre utwory które można było usłyszeć, a także zaśpiewać podczas kolejnego ,,Wieczoru pieśni patriotycznych”, który odbył się w Zespole Szkół i Placówek w Manasterzu.
Organizatorami spotkania byli, oprócz społeczności szkolnej, członkowie Obywatelskiego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Jawornik polski w Manasterzu.
W środowy wieczór 23 listopada uczniowie, nauczyciele, członkowie stowarzyszenia, rodzice uczniów oraz Goście – przedstawiciele władz samorządowych z Panem Stanisławem Petynią  Wójtem Gminy Jawornik Polski na czele świętowali 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Przy akompaniamencie organów śpiewano pieśni zagrzewające do boju, ale tez przepełnione żalem i tęsknota za wolnością melodie.
Spotkanie  rozpoczęto Hymnem państwowym oraz Rotą.
Uczniowie wygłosili wiele wzruszających wierszy o wieloletniej walce, doli żołnierskiej, a także miłości do ojczyzny. Śpiewano pieśni, które na dobre wpisane są w historię i tradycji narodu polskiego.
Spotkanie dało wszystkim uczestnikom wiele radości i wzruszeń stało się okazja  do ukazania postaw patriotycznych a w szczególności uczniów naszej szkoły.

P1140753 P1140752 P1140749 P1140748 P1140739 P1140738 P1140757

 

Możliwość komentowania została wyłączona.