Spotkanie z sokolnikiem

3 czerwca 2019 r.mieliśmy okazję gościć w naszej szkole sokolnika i myśliwego pana Jakuba Zgłobickiego. Bohaterami spotkania był raróg górski o imieniu Khalisi i pies myśliwski o imieniu Surad. Pan Jakub przybliżył uczniom ciekawą historię sokolnictwa , która ma w Polsce bogatą tradycję. Jest to jedna z gałęzi łowiectwa, która polega na sztuce układania ptaków drapieżnych oraz łowach przy ich pomocy.  Opowiedział również o pracy sokolnika i zdradził sekrety oswajania i układania tych pięknych ptaków. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska żywego sokoła. Duży entuzjazm wzbudził również pies, który towarzyszył naszemu gościowi – seter szkocki gordon – Surad, który dzielnie prezentował swoje wdzięki i umiejętności.  Zajęcia były bardzo ciekawe,  dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy za dzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, które umożliwiły naszym dzieciom poznanie pracy sokolnika i myśliwego.

P1190039 P1190042 P1190044 P1190047 P1190037 P1190050

Możliwość komentowania została wyłączona.