Spotkanie z leśniczym

W dniu 16.11.2018 r. w ramach innowacji pedagogicznej Tropiąc odkrywamy tajemnice przyrody” odbyło się spotkanie z panem leśniczym z Nadleśnictwa Kańczuga.

Celem spotkania było: poznawanie środowiska przyrodniczego, budzenie zainteresowania i szacunku dla otaczającej przyrody oraz pracy leśnika, zapoznanie z zasadami dokarmiania zwierząt zimą, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadomienie wpływu lasu na każdego z nas, zdobycie wiedzy o zagrożeniach środowiska oraz konieczności zapobiegania i likwidowania zagrożeń.

Podczas prelekcji dzieci obejrzały prezentację, dzięki której  dowiedziały się m.in. kiedy i jak należy dokarmiać zwierzęta leśne i ptaki w okresie zimowym oraz wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Podsumowaniem wizyty był konkurs wiedzy o lesie. Pan leśniczy przygotował dla uczniów ciekawe zagadki, za rozwiązanie których otrzymywali nagrody. Uczniowie przekazali Nadleśnictwu zebrane podczas zbiórki szkolnej żołędzie i kasztany.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Kańczuga. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości i ciekawostki poszerzyły wiedzę przyrodniczą naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

PART_1542384221466 PART_1542384280224 PART_1542384324098 20181116_090759

 

Możliwość komentowania została wyłączona.