Pieśń Patriotyczna – środowiskowe spotkanie z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W Zespole Szkół i Placówek w Manasterzu 20 listopada 2015 r. odbyło się drugie spotkanie  ,,Wieczór Pieśni Patriotycznej” , którego organizatorami byli Obywatelskie Stowarzyszenie Mieszkanców Gminy Jawornik Polski oraz Zespół Szkoł i Placówek w Manasterzu.
Wieczornicę  rozpoczęli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum montażem poetyckim poświęconym bohaterom okresu zaborów oraz walk o niepodległość. Główną częścią uroczystego spotkania było wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych.
Poprzez te pieśni przywoływano wspomnienia wszystkich bohaterów narodowych od czasów najdawniejszych do współczesności. Śpiew był też wyrazem tego, że patriotyzm to nie starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty. Potriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.
Spotkanie uświetnili swoją obecnością znamienici goście, a wśród nich Pan Stanisław Petynia Wójt Gminy Jawornik Polski. Radni Rady Gminy Pan Czesław Gomółka z małżonką, Pan Marek Żelisko. Sołtysi Pani Dorota Zapałowska z małżonkiem i Pan Mariusz Dubas a także ks. Tadeusz Szczupak oraz Rodzice uczniów i członkowie Stowarzyszenia, Nauczyciele i Pracownicy szkoły.
Zaklęta w słowach i nutach pieśni opowieść o losach naszej Ojczyzny wzruszała i ożywiała bohaterów. Śpiewając dzieliliśmy radości i smutki tych wszystkich, których łączyła i łączy Polska.

P1120138P1120141P1120146P1120154P1120155P1120153

Możliwość komentowania została wyłączona.