PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami, bowiem 26 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami  i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Maria Zgłobicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Manasterzu” i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Następnie przedstawiciele rady klasowej  i wychowawczyni Jolanta Zięzio  wręczyli dzieciom prezenty. Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Tak zakończył się jeden z najpiękniejszych i niezapomnianych dni w życiu uczniów klas pierwszej. W przyszłości będą uroczyście obchodzić inne szkolne święta, ale pasowanie jest tym pierwszym i najważniejszym w życiu każdego ucznia.

 

1

 

sdr

Możliwość komentowania została wyłączona.