Niezapomniane wycieczki

Wiosenny Rajd rowerowy – 9 maja 2015r
W tym dniu przy pięknej słonecznej pogodzie odbył się rajd rowerowy, który wpisał się już na stałe w tradycję naszej szkoły. Organizatorami rajdu były p. Urszula Kaweńska, p.Maria Zgłobicka, p.Agnieszka Uchyra i p. Justyna Majewska. Tegoroczna trasa rajdu przebiegała Manasterz -Medynia-Łopuszka Wielka – Łopuszka Mała.
Atrakcją wycieczki były gry i zabawy sportowe na świeżym powietrzu oraz wspólne ognisko. Uczniowie mogli dodatkowo skorzystać z placu zabaw przy zajeździe ,,Ranczo”. Rajd  przebiegał w miłej atmosferze a wszystkim dopisywał dobry humor.

 

Wycieczka do Starej Jedlanki
14 i 15 maja uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce do Starej Jedlanki. Pierwszego dnia zwiedzili ZOO w Zamościu a po południu odbyły się zabawy integracyjne oraz dyskoteka.
Drugi dzień wymagał od uczniów wiele wysiłku i sprytu gdyż rozpoczął się od pokonania przeszkód w parku linowym. Po obiedzie uczniowie zwiedzili Stare Miasto w Lublinie i podziwiali przepiękne okazy roślin w tamtejszym Ogrodzie Botanicznym.
Organizatorzy wycieczki to: p.Agnieszka Uchyra ,p. Maria Żak i p. Urszula Kaweńska.

 

Wycieczka do Warszawy
 W dniach 24-26.05.2015r. uczniowie gimnazjum mieli okazję uczestniczyć  w wycieczce do Warszawy. 40 uczestników wycieczki pod kierownictwem p. Justyny Majewskiej i opieką  p. Lidii Pawełek, p. Reginy Szmulik i p. Agnieszki Chruszczyk zwiedzało charakterystyczne dla stolicy obiekty tj. Zamek Królewski, Stare i Nowe Miasto, Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Pałac Kultury i Nauki, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy. Dodatkową atrakcją był pobyt w Sejmie i Senacie oraz Film w 3D ,,Na skrzydłach marzeń” w Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Niesamowite  wrażenia wywołała ,,Niewidzialna Wystawa”. Z wycieczki do domów przywieźliśmy niezapomniane wspomnienia.

 

Dzień Dziecka w Filharmonii Podkarpackiej
W dniu 2.06.2015r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Filharmonii Podkarpackiej. Obejrzeli największe widowisko taneczne na Podkarpaciu. Spektakl baletowy
,, Myj-do-dziur ” na podstawie bajki Kornela Czukowskiego przygotowała Laila Arfulina we współpracy z Tetianą Kudywko. Dydaktyczna opowieść o brudasku, który nie chciał kąpieli a w końcu jednak przekonał się, że myć się należy, ani przez sekundę nie robiła się nuda. Tempo zawrotne i skomplikowane układy choreograficzne w wykonaniu dzieci, dopełniły bardzo efektowne kostiumy.
Uczniowie spontanicznie reagowali podczas widowiska i już pytają o następny wyjazd.
Opiekunami wycieczki były p. Lucyna Pieńczak i p. Jolanta Zięzio. Organizatorem wyjazdu była p. Urszula Kaweńska.

Wycieczka do Baszni Dolnej 

9 czerwca uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zwiedzali Kresową Osadę w Baszni Dolnej. Dzieci brały udział w żywej lekcji historii w Galerii Lokalnej Historii oraz w zajęciach rękodzielniczych. Uczyły się sztuki wiązania sznurków oraz poznawały tajniki pracy kowala. Największą radość sprawiło im pieczenie pierników oraz ich degustacja. Nie mogło również zabraknąć szaleństwa w Parku Rozrywki.Opiekunami wycieczki były: p. Lucyna Pieńczak , p.Renata Krawiec i p. Agnieszka Chruszczyk . Kierownikiem wycieczki była p.Jolanta Zięzio.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.