NARODOWE CZYTANIE „WESELA” STANISAWA WYSPIAŃSKIEGO

Nasza Szkoła już po raz kolejny włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna edycja poświęcona była dziełu Stanisława Wyspiańskiego „ Wesele’’. Ten wybitny dramat narodowy, napisany ponad sto lat temu, do dzisiaj urzeka pięknem języka, patriotyzmem, barwnością, a przede wszystkim trafnością ocen kondycji społeczeństwa. Wiele cytatów z „Wesela”- „ A to Polska właśnie !”, „Miałeś chłopie złoty róg”, „Trza być w butach na weselu” – weszło na trwałe do naszego języka. Po uroczystym rozpoczęciu i powitaniu zaproszonych gości czytano wybrane fragmenty dzieła z podziałem na role. Czytali: pan Stanisław Petynia Wójt Gminy Jawornik Polski wspólnie z panią Ireną Łuczyk Dyrektorem naszej szkoły, pani Jolanta Żaczek Bibliotekarz Wiejskiej Biblioteki w Manasterzu wraz z Radnym Gminy Jawornik Polski panem Markiem Żeliskiem, pani Elżbieta Macieląg  Dyrektor Gminnej Biblioteki w Jaworniku Polskim wspólnie z sołtysem  wsi Manasterz panem Mariuszem  Dubasem,  przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Żelisko wraz z ks. proboszczem Bogdanem Potocznym.

Uroczystość uświetniła przygotowana sceneria, dzięki której mogliśmy poczuć atmosferę tamtych czasów. Czytanie urozmaicono projekcją fragmentów czytanych przez parę precydencką, adaptacją  filmową „Wesela’’ w reżyserii  Andrzeja Wajdy  oraz oprawą muzyczną w wykonaniu Marka Grechuty i Czesława Niemena.

P1160160 P1160164 P1160165 P1160168 P1160170 P1160173 P1160174

Możliwość komentowania została wyłączona.