Jesienny rajd pieszy Manasterz – Zagórze

Rajdy piesze   to doskonała forma spędzania czasu wolnego. Głównym celem  imprezy  jest propagowanie zdrowego stylu życia,  aktywnych form wypoczynku w gronie koleżeńskim, poznawanie piękna otaczającej przyrody,  ciekawych miejsc w najbliższej okolicy, integracja uczniów poprzez rekreację. Dzieci spędzają wolny czas wśród przyjaciół, na świeżym powietrzu.  Podczas pieszych wędrówek po urokliwych zakątkach Manasterza i okolic poznają wiele ciekawych informacji o odwiedzanych miejscach, zdobywając tym samym wiedzę historyczną i przyrodniczą.  Rajdy turystyczne organizowane przez  Szkolne Koło PTTK i Szkolny Klub Wolontariusz cieszą się dużą popularnością, niezależnie od pory roku, w jakiej się odbywają. Nie inaczej było też na  tegorocznym rajdzie, który odbył się  5.10.2016 r. z udziałem  37 miłośników pieszych wędrówek.  Organizatorami wycieczki były p.Urszula Targońska, p. Maria Zgłobicka i p. Agnieszka Chruszczyk. Podczas rajdu odbyły się  gry i zabawy sportowe oraz wspólne ognisko. Dodatkową niezaplanowaną atrakcją było zbieranie grzybów.  Ponadto przeprowadzony został konkurs plastyczny pod hasłem „ Żyję zdrowo, kolorowo i bezpiecznie’’ Czas upłynął nam w miłej atmosferze     a wszystkim dopisywał dobry humor. Cały czas towarzyszyła nam cudowna  październikowa pogoda dzięki czemu – mimo ogromnego zmęczenia – wszyscy z uśmiechem na ustach dotarliśmy do końca trasy.

Możliwość komentowania została wyłączona.