Egzamin na kartę rowerową

15 czerwca 2016 r. w naszej szkole  przeprowadzony został  egzamin na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Do części praktycznej zostali dopuszczeni kandydaci, którzy pomyślnie zdali test teoretyczny. W tym roku było to 16 osób. Jest to pierwszy tak poważny test wiedzy i opanowania poruszania się rowerem dla młodzieży klas czwartych. Uczniowie  przygotowywali się pod czujnym okiem nauczyciela p. Marii Zgłobickiej do tego dla nich wyjątkowego dnia przez cały rok szkolny uczestnicząc  w  lekcjach techniki  gdzie zdobywali odpowiednią wiedzę o przepisach ruchu drogowego, doskonalili również jazdę rowerem. Dużą pracę wykonali również rodzice ucząc własne dzieci jazdy rowerem.  Swoją wiedzę teoretyczną weryfikowali poprzez rozwiązywanie bardzo wielu testów.  Egzamin praktyczny przeprowadzili przedstawiciele  Powiatowej Komendy Policji w Przeworsku.  Każdy uczeń musiał zaprezentować technikę jazdy rowerem pokonując  na placu wcześniej wytyczony tor jazdy. Ukoronowaniem ich wysiłków był zdany egzamin i pierwsze upragnione  „prawo jazdy”.

Wszystkim, którym udało się uzyskać wynik pozytywny serdecznie gratulujemy
i życzymy bezpiecznej jazdy!

P1130326

Możliwość komentowania została wyłączona.