DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Jan Paweł II –  papież Polaków, dla większości z nas stał się ideałem pod każdym względem i na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Aby pamięć o nim uhonorować, w Kościele ustanowiono  Dzień Papieski, czyli dzień wdzięczności i jedności duchowej z Ojcem Świętym. Dzień ten przypadający 16 października stał się świętem dla każdego Polaka
Z tej okazji 17 października w naszej szkole obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Uroczystość tę zorganizował ksiądz proboszcz Tadeusz Szczupak i pani Agnieszka Uchyra. Uczniowie klasy VI przypomnieli nam życiorys Karola Wojtyły, po którym wysłuchaliśmy montażu słowno –muzycznego, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przypominającego jak wyjątkowym i wielkim Polakiem był Jan Paweł II. Występ urozmaiciły słowa samego Jana Pawła II odtwarzane z nagrań jego kazań skierowanych do młodzieży.
Ostatnim elementem Dnia Papieskiego było wspólne odmówienie modlitwy do św. Jana Pawła II.

P1160282 P1160283 P1160284 P1160286

Możliwość komentowania została wyłączona.