Akcja ,,Zdrowe śniadanie”

W dniu 13 maja 2014 cała społeczność szkolna w ramach programu ,,Trzymaj Formę” wzięła udział w akcji ,,Zdrowe śniadanie”, której celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat zasad prawidłowego odżywiania , w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Pomysłodawcą akcji była p. Maria Zgłobicka wraz z uczniami klasy III gimnazjum.
W tym dniu każdy z uczestników otrzymał plakietkę ilustrującą zdrowe produkty. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do realizacji pomysłu. Zgodnie z hasłem, że zdrowe śniadanie musi być urozmaicone na stole królowały kolorowe warzywa i owoce, płatki z mlekiem, sery, twarożki, miód, soki.
Wspólne spożycie tak różnorodnego śniadania sprawiło wszystkim ogromną radość a jednocześnie zachęciło do stosowania zasad zdrowej diety podczas przygotowywania kolejnych posiłków.

Możliwość komentowania została wyłączona.