Akademia Małych Zdobywców

Uczniowie kl.III ZSiP w Manasterzu przystąpili do realizacji programu w ramach którego będą zdobywać następujące sprawności: turysta, gimnastyk, lekkoatleta, saneczkarz, piłkarz, tancerz.
Uczestnikom programu życzymy dobrej zabawy i powodzenia w zdobywaniu sprawności.

Wypoczynek wakacyjny dzieci w Gdańsku 2021


Informacje i oświadczenia do pobrania na dole artykułu:

Prosimy o dostarczenie podpisanych oświadczeń do Sekretariatu Urzędu
Gminy do dnia 15 lipca 2021 r. za wyjątkiem oświadczenia dot. Stanu
Zdrowia Dziecka w Dniu Wyjazdu, które należy dostarczyć podpisane
opiekunowi/kierownikowi kolonii bezpośrednio w dniu wyjazdu.
I Grupa- PROGRAM KOLONII (1)
II Grupa – PROGRAM KOLONII
Oświadczenie 1 kolonia 2021
Oświadczenie 2 kolonia 2021 (1)
Oświadczenie o stanie zdrowia dziecka kolonia 2021
Oświadczenie w dniu wyjazdu kolonia 2021 (1)
Oświadczenie w sprawie rzeczy wartościowych kolonia 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

N

Działajmy razem!”

to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu

9 lutego 2021 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorami DBI w Polsce są Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy  Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, wspólnie realizujący program unijny „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, a partnerami są: Google Polska, Facebook Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

Celem wydarzenia, które w tym roku odbędzie się już 9 lutego, jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samych dzieci i młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji.

PASOWANIE NA UCZNIA

Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami, bowiem 26 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami  i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Maria Zgłobicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Manasterzu” i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Następnie przedstawiciele rady klasowej  i wychowawczyni Jolanta Zięzio  wręczyli dzieciom prezenty. Później przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia. Tak zakończył się jeden z najpiękniejszych i niezapomnianych dni w życiu uczniów klas pierwszej. W przyszłości będą uroczyście obchodzić inne szkolne święta, ale pasowanie jest tym pierwszym i najważniejszym w życiu każdego ucznia.

 

1

 

sdr